POLITYKA OPEN ACCESS

Czasopismo wydawane jest na zasadach Open Access. Wszystkie artykuły udostępniane są na licencji Creative Commons: Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych (CC BY-NC-ND)

 

COPYRIGHT: Łódzkie Towarzystwo Naukowe

 

PUNKTACJA - MEiN

Przegląd Socjologiczny znajduje się na liście czasopism naukowych Ministerstwa Edukacji i Nauki – 70 punktów

Ogłoszenia

Zaproszenie do przesyłania głosów w dyskusji nt. biografii Zygmunta Baumana

2021-10-15

Szanowni Państwo,

w 2021 roku ukazały się w języku polskim dwie biografie Zygmunta Baumana. Pierwsza, „Wygnaniec”, autorstwa Artura Domosławskiego (Wyd. Czarne), druga, „Bauman. Biografia.” autorstwa Izabeli Wagner (Wyd. Czarna Owca).
8 października 2021 r. odbyło się spotkanie wokół książki „Wygnaniec” zorganizowane przez Oddział Łódzki PTS, którego przebieg pokazał, że zarówno postać Zygmunta Baumana, jak i sposób jej przedstawienia przez biografów dają wiele powodów do namysłu i dyskusji.
Zachęcamy zatem wszystkich, którzy chcieliby zabrać głos w dyskusji wokół tych biografii, do przesyłania tekstów na adres redakcji: przeglądsocjologiczny@gmail.com. Prosimy, aby teksty nie przekraczały 20 tysięcy znaków i były przygotowane zgodnie ze wskazówkami dla Autorów (http://journals.ltn.lodz.pl/index.php/Przeglad-Socjologiczny/information/authors).
Można przesyłać je na bieżąco, najpóźniej do 30 grudnia. Postaramy się publikować te głosy w bieżących numerach tegorocznych i przyszłorocznych.

W imieniu Redakcji Przeglądu Socjologicznego
Marek Czyżewski
Sylwia Męcfal

Przeczytaj więcej na temat Zaproszenie do przesyłania głosów w dyskusji nt. biografii Zygmunta Baumana

Aktualny numer

Tom 70 Nr 4 (2021)

Czasopismo współfinansowane przez: Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego, Wydział Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; SWPS Uniwersytet Humanistyczno-Społeczny oraz Polskie Towarzystwo Socjologiczne.

logo_EK-SOC_pl.jpg        

logo_UAM_res.jpg        swps_logo_res.png            logo_PTS_res_crop_1.jpg

Opublikowane: 2021-11-29
Wyświetl wszystkie numery